Bipolar Bozukluk Bilgi Paylaşım Forumu
Kasım 24, 2014, 05:30:09 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: kaç yıldır bipolarsınız??  (Okunma Sayısı 5376 defa)
ceyda
Daimi Üye
**

« : Ocak 20, 2011, 16:38:13 »

merhaba..kaç yıldır bipolarsınız? hastalığınızla barışabildiniz mi?bipolarda ilaç tedavisi ömür boyu kullanılıyor mu?? teşekkür ederim...
umut94
Daimi Üye
**

« Yanıtla #1 : Ocak 20, 2011, 16:54:52 »

3.5 Yıldır ilaç içiyorum ve ömür boyu içeceğim.
twist
Aktif üye

« Yanıtla #2 : Ocak 22, 2011, 10:34:55 »

çeşitli kereler bıraktım ve tecrübeyle ilaç içmem gerekliliğini anladım.2005te ilk atağı geçirdim.ilaçlarımı kullanıyorum ve uzun bir süre kullanıcam.

dakikalarını köleleştiren kişi saatlerini özgür bırakır.
Optimum
Daimi Üye

« Yanıtla #3 : Ocak 22, 2011, 15:13:09 »

ben 2008 den beri ilaç içiyorum. arada bıraktım başladım ama hep.
ben geriye bakıp düşününce 2004 de de atak geçirdim ama hastalık olduğunu bilmiyordum. daha öncesini çok iyi analiz edemiyorum. ama 1995 de de çok ağır bir depresyon geçirmiştim- sebepsiz... belki de o zamandan beri hastayım. bilmiyorum.
teşhis 2008

Optimum
Frozen
Aktif üye

« Yanıtla #4 : Ocak 22, 2011, 16:07:29 »

Şu kadar yıldır bipolarım demek pek doğru değil çünkü hastalık sinsi sinsi başlıyor.Geriye dönüp bakarsam lise 1-2 gibi başladığını söyleyebilirim ama teşhisi 24-25 yaşımda aldım.10 yıldır ilaç içiyorum ve sanırım ömür boyu içicem çünkü hızlı döngülü olduğumdan sayısız atak geçirdim.Teşhisi almak için işlerin iyicene raydan çıkması gerekiyor ne yazık ki, çünkü o zamana kadar ki
davranışlarınız her türlü olumsuz lakaplarla değerlendiriliyor... hatta teşhisten sonra bir süre daha bu böyle devam ediyor.

ceyda
Daimi Üye
**

« Yanıtla #5 : Ocak 22, 2011, 20:39:58 »

bende tam olarak ne zaman başldığını bilmiyorum..ama 3 yıldır düzenli ilaç kullanıyorum..daha ne kadar kullanırım hiç bilemiyorum :/
eskici
Aktif üye

...

« Yanıtla #6 : Ocak 23, 2011, 13:27:02 »

13 oldu teşhis konulanı lakin son 3 yıl gerçekten dahada bilinçli geçiyor...

deli oldum; bu dünyada hor görülüp ötekinde masum sayılan...
DenGe Siz
Daimi Üye
**

« Yanıtla #7 : Ocak 25, 2011, 15:35:55 »

6 yıldır bipolarım 4 yıl ilaç kullandım hemde avuç avuç..doktorum bana seni dengelememiz için ömür boyu ilaç tedavisine devam etmemiz gerektiğini söledi..ama ben verdiğim Radikal kararla ilaç kullanmayı bıraktım..aslında avuç dolusu hap almakdan artık tiksinir oldum..son 2 yıldır ilaç kullanmıyorum..ve şüKüR iyi durumdayım..ama bu Örnek olsun istemem..herkes doktorunu dinlesin bence..ben dinlemedim ayRı tabii (:
mahinur
Daimi Üye
**

« Yanıtla #8 : Ocak 26, 2011, 22:49:51 »

6 yıl olmuş daha dün gibi oysa ki

Herhangi biri( ya da köşedeki sirkin palyaçosu)
okyanusum
Daimi Üye
**

« Yanıtla #9 : Ocak 27, 2011, 00:17:03 »

5.yıla girdim.o kadar farklı bir durum ki ne yapacağını şaşırıyorsun.,,,,kendini sağlıklı hissederken bir anda beyninin hasta olduğunu fark ediyorsun.....yok olmak .....fazla var olmak arasında gidiş geliş.....bu arada bu ilaçlar hayat boyu kullanılıyor.....
ceyda
Daimi Üye
**

« Yanıtla #10 : Ocak 27, 2011, 03:43:08 »

gittiği yere kadar içiçem ilaçlarımı..ama ömür boyu içmek.. işte bunu yapabileceğimi sanmıyorum Gülümseme
sukunet
Aktif üye

« Yanıtla #11 : Şubat 19, 2011, 17:37:39 »

ben 1 aydır ilaç kullanıyorum. teşhis yani kondu. 12 yıldır psikiatrilerde geziniyorum. şimdiye kadar 8 farklı teşhis kondu ve çeşitli ilaçlar kullandım. ama bence ben 11 yaşından beri bipolarım. bu konuda doktorla görüşeceğim.
okyanusum
Daimi Üye
**

« Yanıtla #12 : Nisan 04, 2011, 21:51:32 »

5 yıldır bipolarım.Hastalığın baaşlangıç dönemlerinde baya süründüm.Çok git geller yaşadım alışamam sanıyordum ama alıştım sanırım.Düze çıktım sanırım.Güçlendim.
panpa
Daimi Üye

« Yanıtla #13 : Nisan 04, 2011, 22:35:31 »

6 ay oldu benim. İyileşme olmadığını öğrenmem de 1.5 ay falan oldu.

Science’s biggest mystery is the nature of consciousness. It is not that we possess bad or imperfect theories of human awareness; we simply have no such theories at all. About all we know about consciousness is that it has something to do with the head, rather than the foot.
— Physicist Nick Herber
tijen
Üye
*

« Yanıtla #14 : Nisan 05, 2011, 18:39:42 »

Bana 2009 da teşhis konuldu ama lise yıllarımda ağır bir depresyon geçirmiştim o zamandan beri varmış ilacımı 9ay boyunca kullandım ve bıraktım sonra tekrar atak geçirdim ve yeniden ilaç kullanmaya başladım bir daha ilaç bırakmayı düşünmüyorum ve sanırım bi on yıl kullanıcam.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2008, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!