Bipolar bozukluk hastalarının engelli kadrolarına girişi

<< < (4/6) > >>

GriFikir:
Alıntı sahibi: osmangazi üzerinde Ocak 16, 2011, 13:02:07

Surekli arastiriyorum bu konuyu aklima takilan bir yer var ;

"Yürürlüğe giren yönetmelikte ise ağır özürlü “Özür durumuna göre özür oranı %50 ve üzerinde olduğu tespit edilenlerden günlük yaşam aktivitelerini başkalarının yardımı olmaksızın yerine getiremeyeceğine özürlü sağlık kurulu tarafından karar verilen kişileri ifade eder” biçiminde değiştirilmiştir. Böylece %50 oranında özür oranı olan kişilerin de ağır özürlü olarak kabul edilmeleri sağlanmıştır. "

http://www.ozida.gov.tr/?menu=guncel&sayfa=yonetmelikdegisikligi

Bu yuzde 50 ve ussu raporlar icin "günlük yaşam aktivitelerini başkalarının yardımı olmaksızın yerine getiremeyeceği" ifadesi memur olmaya engel olabilir mi? Oyleyse 50 ve ussu rapor almamak lazim.

Bu konuda emin değilim derecenin yanı sıra raporda yazan ifade önemli örneğin %40 iş güçü kaybı vardır ve bu durum süreklilik kazanmıştır yazmalı. % 50 ve daha fazlası da memur olabilir ama raporda ağır özürlü çalışamaz gibi ifadeler olmamalı sanırım

ad ludum:
bu konuda benimde aklıma takılan ortaöğretim düzeyinde kpss ye giren adayların aldıkları puana göre yapacakları tercihlere de bazı kurumların engelli kadroları olduğuydu ama siz tamamen ayrı sınavlardan bahsedince kafam karıştı yani kpss puanından ayrımı bu sınavlar tarihleri geçtimi sitede 2010 ekim aralık die geçiyodu da

ad ludum:
Sağlık Kurulu Raporu’nun sağlıklı bir sonuç verebilmesi için tüm engel ve rahatsızlıkların ayrıntılı biçimde sağlık kuruluna aktarılması gerekmektedir.

Eksik bilgi, derecelendirmeyi etkileyecek dolayısıyla hak kaybına neden olacak bir derecelendirmeyle sonuçlanacaktır.

Unutmayınız, uygulanan sistem, kişinin birden fazla hastalık ve engelini dikkate alan bir hesaplama yapmaktadır.

Her türlü hastalık veya engelinizi mutlaka belirtin.

Raporunuzun tam ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir. İlgili haneleri eksik doldurulan raporlar sizin için daha sonra sorun oluşturabilirmiş

GriFikir:
ad ludum 2011 de yeni sınavlar yapılacak engelli kadroları kpssden bağımsız bu sınavlarla alınıyor

ad ludum:
sınav tarihlerini takip eden arkadaşlar tarihleride gördükce paylaşırsak sevinirim

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa